تاريخچه درنا

گروه کارخانجات صنایع غذایی درنا به عنوان سازمانی معتبر در صنایع غذایی با سرمایه گذاری در زمینه تولید انواع کیک، کلوچه، بیسکویت، شکلات و محصولات پودری مانند پودر کیک، پودر پن کیک فوری، و همچنین بیش از هشتاد نوع محصول در اوزان و طعم های مختلف و مرغوب، به یکی از قطبهای این صنعت در خاورمیانه تبدیل گشته و توانسته نام خود را نزدیک به نیم قرن در تارک صنایع غذایی ایران حفظ نماید. این مهم آرزوی قلبی مدیریت و کارکنان گروه صنایع غذایی درنا می باشد که ایرانی آباد، پیشرفته و متکی به توانمندی نیروی انسانی میهنمان داشته باشد.

تاریخچه:
پایه های نخست گروه صنایع غذایی درنا با تاسیس اولین کارخانه تولید کیک در سال 1344 در میدان امام حسین توسط پدر خانواده حاج میرزاآقا رسولوی بنا نهاده شد. اولین نامی که این محصول به خود گرفت کیک رسولوی بود. پسران ایشان در ادامه این حرکت و با پشتوانه ای از تجربه و دانش روز، شرکت بیسکو لارج را در کیلومتر 28 جاده مخصوص تهران - کرج تاسیس نموده و برند درنا را به خانواده کیک و کلوچه ایران معرفی نمودند. و اینک این مجموعه افتخار دارد که بعنوان واحد نمونه استاندارد معرفی شده است. در سال 1389 گروه صنایع غذایی درنا جهت نیل به اهداف حرفه ای با هدف تامین، توزیع و فروش محصولات با برند درنا، شرکت اریکه درنا را بنا نهادند. امروزه گندم، آرد و فراورده های جانبی آن از قبیل: نان ، غلات صبحانه ای و کیک، نقش مهمی را در رژیم غذایی آحاد جامعه دارا می باشد.
کیک از جمله محصولاتی است که به سبب داشتن طعم مطلوب، ارزش غذایی بالا، سهولت در مصرف و قیمت مناسب به عنوان یک میان وعده، مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است. از آنجا که درنا با بررسی ذائقه مخاطبان، محصولات متنوعی را به بازار ارائه داده، توانسته است تمام رده های سنی را در گستره مصرف کنندگان خود قرار دهد.

کارخانه بیسکو لارج

کارخانه بیسکولارج در مساحتی به وسعت 7000 متر مربع با 11 خط تولید کیک ، مشغول به فعالیت می باشد.
کیک های خانواده درنا شامل :او کیک، من سن، صبحانه، کشمشی و میوه ای می باشد. کیک های خانواده درنا همچنان انتخاب اول مصرف کنندگان برای پذیرایی از عزیزانشان می باشد و همواره جایگاه ویژه ای را در مراسم شادی خانواده های ایرانی داراست.
کاپ کیکهای درنا شامل: گلدن ( کشمشی ، کاکائو  )بنفی، بیر کیک، بیر بیر، هات اند کول ، درنی ، پروبیوتیک  و  می باشد.
کیک گلدن، قدیمی ترین و محبوب ترین محصول درنا ست که با سه نسل از هموطنان ما همراه بوده، و طعم آن خاطره انگیز می باشد.
درنابرگر در 5 طعم پرتقالی، کاراملی، کرم کاکائو ،توت فرنگی ،تمشک انتخابی ویژه برای تمام گروههای سنی بوده و کیک عروسکی در طرحهای فانتزی با مغزی روان کرم کاکائوو آلبالویی مورد توجه کودکان و نوجوانان می باشد.
درنا برگر و کیک عروسکی از خانواده محصولات پن کیک می باشند که برای اولین بار در خاور میانه توسط گروه صنایع غذایی درنا با تکنولوژی روز دنیا و بوسیله دستگاههای تمام اتوماتیک تولید و بسته بندی می شود.
پن کیکهای درنا نسبت به تولید کنندگان دیگر کشورهای جهان، بیشترین تنوع در طعم و مدل را دارا بوده وتاریخ ماندگاری بالایی دارد.
درنابرگر و کیک عروسکی فرمولاسیون ویژه ای نسبت به سایر کیکها دارد و سرشار از پروتئین بوده و به جهت تکنولوژی خاص تولید آن دارای چربی کم و فاقد اسیدهای چرب مضر می باشد.
به اذعان کمپانی مزدک ژاپن بعنوان شرکت سازنده خط تولید پن کیک ، بهترین کیفیت محصولات تولیدی از این نوع محصول در بین مشتریان کمپانی نام برده شده توسط گروه صنایع غذایی درنا نسبت به سایر شرکت های تولید کننده در کشورهای دیگر تولید می شود.
از دیگر محصولات درنا می توان پودر کیک ، پودر پن کیک فوری را نام برد که از تولیدات جدید درنا بوده و ضمن داشتن کیفیت مناسب مورد توجه کد بانوی ایرانی می باشد.